16.10.2007

Formula 1'de Sezon Sonuna Doğru

10 sene oluyor F1 takip edeli. İlk seneler pek aklımda olmasa da günümüze yaklaştıkça her sezon daha fazla kalmış aklımda bunu görüyorum. Benim aklımda kalanlar arasında en çekişmeli sezon, daha 1 ay öncesine kadar 4 pilot çekişiyordu, Massa aradan çekildi 3 kaldı.

Lewis Hamilton tarihin en iyi çaylak performansına imzasını çoktan attı ama bu imzadan önceki son satırda "şampiyon" yazsa hiç de fena olmaz. Takımın diğer şampiyonluk adayı huzursuz insan Alonso ise sanırım bu sezon şampiyonluğu hak etmedi, en azından söylemleriyle. Böyle kötü konuşulmaz ki arkadaşım. Her yarış öncesi birilerine saydırdı durdu, oturup nefes almadan diğer yarış için Hamilton ve McLaren'e yüklendi de yüklendi. Nereye kadar mı? Bu hafta sonuna kadar. Muhtemelen önümüzdeki sezon başka takımlarda göreceğiz. Heidfeld-Alonso gibi bir sürücü değiş tokuşu yapsalar hiç fena olmaz sanki. Bir de kaç senedir bir türlü ısınamadığım -ki zaten lakabı da bu sebebi açıklıyor- buz adam Kimi var. Kendisine alışamadım, sevmedim, sevemem de, itici geliyor, adamdaki F1 sevgisini alıp götürecek cinsten bakıyor kameralara, sanki zorla oturtup bu aracı kullan demişler kendisine.

Brezilya'nın futbol takımıyla da ünlü olan Sao Paolo şehrinde yapılacak sezonun son yarışı. McLaren zaten şampiyonluğu kaptırdı markalarda, bari Hamilton ilk 5'e girsin de şampiyon olsun diyebiliyorum sadece. Kırmızılı futbol takımını çok severim bizim ülkede ama F1 olunca nedense o kırmızı araçlar hiç ilgimi çekmedi, yanında sarısı eksik olduğundandır belki de.

21.10.2007 - Brezilya: Bekleyip göreceğiz kimin şampiyon olacağını... 21 Ekim akşamı maç izleyeceğim için yarışın bir kısmını kaçıracağım, o da ayrı bir olay... Bir de son olarak, Massa kendi evinde kazanırsa Hamilton'a 5. sıradan aşağısı da yetebilir.

Hiç yorum yok:

  ©Artemio Franchi. Template by Dicas Blogger.

TOPO