4.12.2011

Ciao Socrates!: Fiorentina 3-0 Roma

İstikrarsız futbolunu bu sezon kötü futbolu ile bolca süsleyen(!) Fiorentina, 1984/85 sezonunda kulübün formasını giyen ve maç sabahı hayatını kaybeden efsane isim Socrates'e en güzel saygı duruşunu 3-0'lık galibiyet ile yaptı. Basit bir "büyük maç" galibiyeti olarak görmemek lazım bunu zira henüz sadece özetini izlediğim maçtan aldığım ilk izlenimler sezonun en güzel oyununu oynadığımız yönünde. Umarım doğrudur diyebiliyorum şimdilik. Resmi siteye maçın tamamı yüklendikten sonra açıp izlemek farz oldu. Gerçi Roma her ne kadar 10 kişi kalıp 2-0 geriye düşse ve devamında iki kırmızı kart daha görüp sekiz kişi kalsa da takımın 2-0'ı rakip fazla eksilmeden yapması önemli.

Delio Rossi ile bir yere varacağımız yok, sezon sonunu görse sürpriz olacak, o yüzden ne kazansak ne yapsak kardır artık...Maç öncesi kendisi için yapılan saygı duruşu:

Maçın özeti:


Son olarak Socrates'in Fiorentina günlerinden kalan birkaç görüntü ile noktayı koyalım:


1 yorum:

Ahmet Fatih Kılıç dedi ki...

ilk yariyi izleyemedim fakat rakip eksik olsada cogu zaman dogrulari yapmaya calisan bir fiorentina ve kesinlikle jovetevicin ozverili futbolu vardi sahada.

  ©Artemio Franchi. Template by Dicas Blogger.

TOPO