7.01.2010

"Eşi İstemiyor"

Kewell'ın Türkiye'deki ilk sezonu yani geçen sezon ve Kewell'lar ailecek Ali Sami Yen'de. Videoyu baştan sona izlemek gayet keyifli, Bayan Kewell ile eşi Harry hakkında konuşuluyor ancak 02.59'dan itibaren söylediklerine iyice dikkat etmek lazım. Durup düşünüp bahaneler üreten basına selam olsun. Ayrıca Kewell'ın sözleşmesi yenilenmezse de benim gözümde tek sorumlu yönetimdir, Kewell istedi ve gitti diye bir şey olamaz bu saatten sonra. Adam çıktı her platformda söyledi kalmak istediğini, eşi de zamanında böyle konuşmuş, Haldun Üstünel hala daha çıkıp da "şartlar uygun olursa" demesin, uygun işte şartlar daha neyi bekliyoruz ?

Büyük ihtimalle tek problem para şu an, 300-500.000 € uğruna Kewell'dan olursak milyonlarca insanın elleri yönetimin yakasında olur..

5 yorum:

atilla dedi ki...

yalnız kewell da çok para isteyecek gibi görünüyor. muhtemelen son sözleşmesi olucak ona göre profesyonel davranıcak gibi geliyor. Aynı paradan- belki biraz azalarak 3 senelik sözleşme imzalansa gayet iyi olur.

Sinan Yılmaz dedi ki...

İşine çok tutkulu diyor. Galatasaray özelinde söyleyemeyiz bunu.
Bence Harry'nin aklında hep sakat olduğu için İngiltere'de yapamadığı şeyler var. Bir röpotajında şey demişti mesela. Dünya futboluna tekrardan ismimi duyuracağım, büyük bir süpriz yapacağım diyordu.
Sürekli buna çalışıyor ve sanırım Galatasaray'ı geçiş dönemi gibi görüyor.
Gönül ister kalsın. Ama kalmazsa da helal olsun.

os dedi ki...

Ama bundan sonrasında eşiyle olan sorunlar yüzünden çok keyifsizleşti kewell.. yenge arıza çıkardıydı.. hatta denizli maçının o zamanlardı, kewell penaltıdan golü atıyor ve sevinemiyordu bile garibim.

işte bu :(
http://www.youtube.com/watch?v=8cbw-wmFfSI

sawero dedi ki...

futbolun acımasızca kapitalistleştiği şu dönemde hala romantik davranmak bizimkisi, ülkede yabancı sınırlaması olmasa amenna, kewell'ın bugün yaptığı açıklamada net biçimde yaptığımız teklifle kewell'ın istediği arasında çok fark olduğu görülüyor, benim bildiğim kadarı ile 2 ye yakın alıyor kewell, yapılan teklif 2.5 civarı olsa kewell'ın çok fark var demesi 3-3.5 milyon euro yu gösteriyor, kewell'a herkes gibi ben de aşığım ama, olaya biraz mantıklı bakmak gerek bir daha satamayacağın ve ne kadar yararlı olursa olsun, karaciğer rahatsızlığı olan 31 yaşındaki topçuya taraftar istiyor diye muhtemelen son sözleşmesini yapıp bu kadar para veremeyiz ki sanmıyorum vereceğimizi, bugüne kadar sattığımız en pahalı oyuncu hala hakan şükür diye biliyorum ben 6 milyon euro ya denk geliyor bugünkü kurla, e o zaman nasıl gerçekten büyük takım oluruz? hani porto modeli hani lyon modeli? 96-2000 arası galatasarayla porto aynı seviyedeydi lyon yoktu bile, bi de bugüne bakalım? tamam kewell candır canandır ama kewell'ın kalması şu seneden sonra maddi külfet olabilir, makul sayılabilir bir fiyata çok kral topçudan 2 sene faydalandın, hazır stoke hull falan istiyorken yolla bari kasana para girsin,porto kaptanını herşeyini lucho'yu okutmuş hala takır takır oynuyorlar,işte bunu yapamıyoruz biz oyuncu satılsın demek tabu bizde,yani çingenelikte sınır tanımasalar da kayseri bile bizden iyi yapıyor bu işleri,eren güngör dönsün serdar kesimal ile neler yapıyorlar görelim, ali turan'ı falan umursadıkları yok ne koparırsam kar mantığı görürsünüz transfer dönemi bitmeden ali turan gelecek bize,hatta tahminimi de yapayım 500 bin euro ve bir futbolcu karşılığında, üstüne de biz iyi transfer ucuza kapattık diyeceğiz, bu yönetimi aldıkları oyunculardan dolayı değil servet'i 8 milyon a marsilya'ya verdiklerinden dolayı seviyorum ben, ki bu yaz 10 civarına satacaklar servet'i,doğru iş doğru planlama budur işte, hasan şaş'ı 10 milyona arsenal'e vermeyip bitirmektense, arda'yı yazın iyi paraya yollamaktır liverpool'a yapmamız gereken(hatta babel+para olursa ne ala)..neyse uzatmayayım daha fazla bakalım görelim bu yönetim doğru işler yaptı şimdiye kadar, yine yaparlar doğrusunu..

Unknown dedi ki...

@sawero sana tamamen katılıyorum.Bizim taraftarın Kewell'a olan sevgisi resmen aşka dönüştü.Gözler kör oldu resmen.Şartlar uyuşmuyorsa sözleşme yenilenmemesi en makul olanı şu sıra.

Yerine de Caner'i alırsak, stoper ve orta saha için yabancı oyuncu kullanma şansımız daha fazla olur diye düşünmekteyim.

  ©Artemio Franchi. Template by Dicas Blogger.

TOPO