![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjBL3qrmeASR-VuWSZU2_H-IZqRUCyEZ0VyFldFI9ToqeW3Koir6iXdyuO13P1l4N-93JyMk3KVIxydM_tlmSJ0aFBMz5uvSr19ZlZJwJ3hG25hskiKJNuRfjQ3rLyfonxZUpvve4kvBt7j/s320/van.gif)
Vanspor'a blogda yer verme sebebim de 1997-1998 sezonu öncesi yeni logosu ve renkleriyle sezona başlayan takımın o dönemki başkanının söyledikleriydi. Spor gazetesi okuyordum, çocuk aklıyla gazetede Marmarisspor haberleri tararken bir köşedeki küçük bir açıklama dikkatimi çekmişti : Vanspor 5. büyük olacak !
Peki ne oldu o sezon sonunda ? Vanspor küme düştü.. 1999-2000'de lige yükseldiler bir kez daha ve o sezon da düştüler bir daha çıkamamak üzere. 1997'nin yaz aylarında "5. büyük olma" hedefiyle yola çıkan o Vanspor bugün Amatör Küme'deki İl Özel İdaresi Vanspor'un ta kendisi..
Bir de şimdilerde Belediye Vanspor var profesyonel olarak mücadele eden ama onların da bahsi geçen Vanspor ile ilgisi yok.
1 yorum:
logodaki de van kedisi.. ahah.. pek bi $irinmi$ yahu..
Yorum Gönder